Tomáš Grassinger

podpora výuky ZŠ Chrast

Archiv - informace ke koronaviru.

Žáci, rodiče, přátelé,

Pro větší přehlednost uvádím už na tuto úvodní stránku e-kontakty na moji osobu. Posílejte na ně vypracované úkoly, jsem vám na nich také k dispozici pro jakékoliv dotazy.

TGrassinger@seznam.cz

tomas.grassinger@skola-chrast.net

PONDĚLÍ 9.6.2020:

PŘÍRUČKA NÁZVOSLOVÍ ORGANICKÉ CHEMIE.

Konečně se povedlo zkontrolovat, finálně upravit a zkompletovat materiály k názvosloví v organické chemii, obsahující principy, návody, řešené příklady, příklady k procvičování a jejich výsledky. Nabízím je všem zájemcům volně ke stažení ve formě příručky:

Nazvoslovi-organicke-chemie-kompletni-text-_2

NEDĚLE 7.6.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN OD 8.6. PRO VŠECHNY ROČNÍKY:

Předposlední úkoly pro žáky druhého stupně byly vyvěšeny. Obsahují úkoly na domácí procvičení a správná řešení pro kontrolu.

HERBÁŘE:

1. Termínem odevzdání herbářů je definitivně pátek 18. září.

2. U herbářů se samostatně hodnotí splnění tří kritérií:

a) přesnost splnění zadání

b) správnost určení rostlin

c) celkový vzhled herbáře

3. Hodnocení herbáře bude součástí hodnocení za I. pololetí 8. ročníku.

4. V případě, že žák herbář neodevzdá, nebude hodnocen stupněm "nedostatečně".

NEDĚLE 31.5.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN OD 1.6. PRO VŠECHNY ROČNÍKY:

Byly vystaveny úkoly pro všechny ročníky.

NEDĚLE 24.5.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN OD 25.5. PRO 8. A 9. ROČNÍK

Doplněny úkoly z chemie a zeměpisu pro osmáky a deváťáky.

SOBOTA 23.5.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN OD 25.5. PRO 6. A 7. ROČNÍK

Šesťáci a sedmáci se mohou pustit do nových úkolů, vyšší ročníky se dočkají zítra.

NEDĚLE 17.5.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN OD 18.5.

Byly vystaveny úkoly pro všechny ročníky.

SOBOTA 16.5.2020:

NÁZVOSLOVÍ PRO BUDOUCÍ STŘEDOŠKOLÁKY.

Do záložky "Chemie 9.AB názvosloví pro SŠ" byly vloženy další dvě kapitoly - "Souhrnné opakování", v němž jsou k nalezení procvičovací příklady od alkanů až po estery, a "Výsledky a řešení", kde se nalézají správná řešení všech cvičení všech kapitol. Materiály pro výuku organického názvosloví jsou tak téměř kompletní, chybí už jen jejich zveřejnění v jediném souboru pdf (kvůli komfortnějšímu stahování), ten bude uveřejněn poté, co všechny kapitoly znovu projdu a opravím případné chyby, které se do nich mohly vloudit.

NEDĚLE 10.5.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN DO 15.5. (VŠECHNY ROČNÍKY).

Úkoly pro všechny ročníky druhého stupně už visí, můžete se do nich směle pustitsmile

NA VYSVĚDČENÍ SE KLASICKY ZNÁMKUJE!

(Pokud si to tedy ministr školství zase nerozmyslí...)

Proto prosím všechny, kterým chybí nějaký ten úkol, aby si jej dodělali, ať je z čeho hodnotit. Díky.

NEDĚLE 3.5.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN DO 8.5. (6. A 7. ROČNÍK).

Vyvěšeny úkoly pro šestky a sedmičky.

ŠESTKY: Úkol ze zeměpisu a práce z VKZ obsahuje obrázky. Pokud by byl jakýkoliv problém s jejich zobrazováním, napište mi e-mail, mohu vám je poslat.

SEDMIČKY: Začínáme s konkrétními skupinami rostlin. Zápis je tentokrát delší, proto výjimečně nemáte na tento týden žádný úkol na zaslání učiteli.

SOBOTA 2.5.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN DO 8.5. (8. A 9. ROČNÍK).

Jako minulý týden mají vyšší ročníky úkoly vyvěšeny již v sobotu, zbytek bude vystaven zítra.

NÁZVOSLOVÍ ESTERŮ KARBOXYLOVÝCH KYSELIN.

Do záložky "Chemie 9.AB názvosloví pro SŠ" byla vložena kapitolka o názvosloví esterů karboxylových kyselin. Tentokrát je tedy pouze jedna nová kapitola, ale po rozkliknutí odkazu bude jasné, pročsmile

NEDĚLE 26.4.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN DO 1.5. (6. A 7. ROČNÍK).

Úkoly z přírodopisu a výchovy ke zdraví už jsou vyvěšeny.

SOBOTA 25.4.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN DO 1.5. (8. A 9. ROČNÍK).

Už jsou vyvěšeny úkoly z chemie a zeměpisu pro osmáky a deváťáky. Šestky a sedmičky se dočkají zítra.

NÁZVOSLOVÍ KETONŮ A KARBOXYLOVÝCH KYSELIN.

Do záložky "Chemie 9.AB názvosloví pro SŠ" byly vloženy učební texty věnující se názvosloví dalších dvou skupin derivátů - ketonů a karboxylových kyselin. Tak můžete potrápit mozečkysmile

NEDĚLE 19.4.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN 20.4. AŽ 24.4.2020:

Byly vyvěšeny úkoly na další týden. Všechny obsahují úkoly, které je třeba poslat učiteli, tentokrát do 1. května.

Chci velice poděkovat Vám, kteří se snažíte a posíláte vypracované úlohy. Zdá se, že se do konce školního roku osobně nepotkáme, a plnění úkolů je jedinou možností, jak se v současnosti dozvědět něco nového a něco se naučit. Díky všem, kteří to pochopilsmile

SOBOTA 18.4.2020:

HERBÁŘE - JAK JE TO S NIMI?

V úterý Vláda ČR vydala časový přehled uvolňování opatření souvisejících s koronavirem. Podle něj je nepravděpodobné, že bychom se s 2. stupněm ještě do prázdnin viděli ve škole. Sedmáci ovšem vytváří herbáře, které mají do konce školního roku odevzdat. Co teď?

Po konzultaci s paní učitelkou Dostálovou, která také učí přírodopis, a která vás, milí sedmáci, možná v osmičce na přírodopis vyfasuje, jsem se rozhodl takto:

1. Úkol vytvořit a odevzdat herbář podle zadaných kritérií trvá.

2. Pokud se nakonec přeci jenom půjde povinně do školy (není to pravděpodobné), je termínem odevzdání herbářů pátek 12. června, v tomto případě budou známky z herbářů součástí hodnocení tohoto pololetí.

3. Pokud bude po celý zbytek tohoto pololetí zachován současný režim (studium na dálku), posouvá se termín odevzdání herbářů na pátek 18. září. Tato varianta platí i pro případ, že se do školy sice bude moci docházet, ale docházka bude dobrovolná. Známky z herbáře pak budou součástí hodnocení za 1. pololetí osmého ročníku, a to jak v případě, že vás budu v osmé třídě mít na přírodopis já, tak v případě, že budete mít kolegyni Mgr. Dostálovou.

4. Pokud herbář neodevzdáte, rozhodl jsem se, vzhledem k současné výjimečné situaci, že nebudete známkováni stupněm "nedostatečně" (čili pětkou). Přijdete ovšem o možnost nabrat tři hezké známky.

Kdybyste ještě měli k herbářům jakékoliv dotazy, jsem vám k disposici na uvedených mailech.

NÁZVOSLOVÍ ETHERŮ A ALDEHYDŮ.

Do záložky "Chemie 9.AB názvosloví pro SŠ" byly vloženy učební texty věnující se názvosloví dalších dvou skupin derivátů - etherů a aldehydů.

NEDĚLE 12.4.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN 14.4. AŽ 17.4.2020:

Tak po Velikonocích zase do práce. Úkoly na nový týden jsou již vyvěšeny.

ORGANICKÉ NÁZVOSLOVÍ PRO BUDOUCÍ STŘEDOŠKOLÁKY:

V záložce "Učební materiály po dobu uzavření školy" byla vytvořena nová podstránka s materiály věnujícími se problematice názvosloví v organické chemii. Pokud jsi deváťák a z naší školy míříš na střední, kde je v rozvrhu chemie, doporučuji si je projít a nastudovat. Nicméně je to jenom na tobě, vše, co v této nové sekci je, je dobrovolné.

SOBOTA 4.4.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN 6.4. AŽ 8.4.2020:

Tento týden je kratší, protože nastává čas velikonočních svátků. Ve čtvrtek by bylo volno a v pátek je státní svátek. Proto i úkolů, které jsou již vystaveny, je méně a neobsahují úlohy na zaslání učiteli. Ve zvláštní situaci je 6.A, které by obě hodiny přírodopisu odpadly, přesto i žáky z této třídy prosím o dobrovolné vypracování jednoduchého úkolu, abychom udrželi krok s ostatními šestkami. Díky.

Hlavním úkolem tohoto týdne je ale hlavně prožít v klidu a míru sváteční čas s lidmi, na kterých nám záleží a které máme rádi. Tak ať se vám to vydaří.

SOBOTA 28.3.2020:

ÚKOLY NA TÝDEN 30.3. AŽ 3.4.2020:

Už jsou vyvěšeny úkoly na další týden. Zároveň chci poděkovat všem, kteří se snažíte a posíláte vypracované úkoly. Díky!

ODHALENA CHYBIČKA NA STRÁNKÁCH ŠKOLY:

Díky všímavosti vás, žáků, se přišlo na to, že na stránkách školy v materiálech po dobu uzavření školy u 7.A i 7.B nedopatřením nebyly uvedeny materiály z přírodopisu. Pracujeme na tom a vše bude jistě napraveno.

Díky!

NABÍDKA PRO DEVÁŤÁKY, KTEŘÍ MÍŘÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY S CHEMIÍ:

Je možné, že se ve škole uvidíme už jen chvíli. Přestože by střední školy, na které míříte, měly zohlednit letošní mimořádnou situaci, úplně se na to spolehnout nedá. Je možné, že to, co bychom bývali probrali spolu, a co kvůli koronaviru s velkou pravděpodobností nestihneme, budou mít za probrané a nebudou ochotni se k tomu příliš vracet.

Na těchto stránkách budu uvádět pro zápis do sešitů jen to nejzákladnější. Ale třeba názvosloví se tu věnovat nemůžeme - bez výkladu je jen těžko uchopitelné.

Nabízím proto následující:

Pokud napíšete na můj mail, mohu vám zaslat materiály k názvosloví alkanů, alkenů a alkynů, postupně mohu zasílat další materiály k názvosloví. Snažil jsem se to vysvětlit co nejpodrobněji. Materiály obsahují i příklady k procvičení, které mi potom můžete poslat ke kontrole. Stejně tak jsem otevřen vašim dotazům.

Zvažte a případně se ozvěte.

Vše dobré!

STŘEDA 25.3.2020:

Zasílané úkoly se nehodnotí!

  Na základě domluvy s ostatními učiteli naší školy a s paní ředitelkou oznamuji změnu v hodnocení zasílaných úkolů.

  Ze zaslaných úkolů žák nebude dostávat známku (platí to i pro úkoly již zaslané). Víte, že vám dle mých možností co nejdříve zasílám zprávu o tom, zda byl úkol v pořádku, či zda obsahoval chyby, tyto chyby se snažím rozebrat. U některých mých odpovědí bylo i hodnocení známkou. Berte tuto známku pouze jako zpětnou vazbu, jako známku, kterou by žák dostal, kdyby na úkolu pracoval ve škole. Tato známka se neprojeví ve výsledném hodnocení za pololetí.

  Doufám, že tato změna nevyvolá nějaký chaos, doufám, že ne. Stejně tak doufám, že žáci budou zasílat své úkoly i nadále, protože se chtějí zlepšovat a nepotřebují nad sebou bič v podobě možné špatné známky.

  Závěrem moc děkuji všem žákům, kteří mi zasílají vypracované úkoly.  Slušně se nám to rozjelo a dostávám jich opravdu hodně. Jsem za tuto spolupráci rád a vážím si jí.

S přáním hezkých dní

Tomáš Grassinger

SOBOTA 21.3.2020:

Už jsou vystavené úkoly na příští týden (23. - 27.3.), a to pro všechny třídy.

ÚTERÝ 17.3.2020:

Někteří z vás mě upozornili, že se jim nedaří stáhnout a otevřít prezentaci, která je součástí úkolů z přírodopisu pro 6. ročník. Proto jsem k těmto úkolům vložil její části, které budou žáci potřebovat, jako obrázky ve formátu GIF.

Děkuji za upozornění, teď už snad bude všechno O.K.

NEDĚLE 15.3.2020:

Žáci, rodiče, přátelé,

Pro větší přehlednost uvádím už na tuto úvodní stránku e-kontakty na moji osobu. Jsem vám na nich k dispozici pro jakékoliv dotazy.

TGrassinger@seznam.cz

tomas.grassinger@skola-chrast.net

Mezi adresami je nastaveno přeposílání e-mailů, mělo by tedy být lhostejné, který e-mail použijete.

Hezký den

Tomáš Grassinger

SOBOTA 14.3.2020:

Žáci, rodiče, přátelé,

Byla vytvořena záložka "Učební materiály po dobu uzavření školy", kde uvádím veškeré požadavky na žáky po dobu trvání mimořádných opatření nařízených Vládou ČR.

Záložka obsahuje zápisy, úkoly na procvičení i testy, které budu hodnotit.

Záložka je rozčleněna podle tříd a vyučovacích předmětů, úkoly jsou rozfázovány po dnech, je dobré toto rozfázování dodržovat, aby žáci měli na čem pracovat, ale aby zároveň nedocházelo k jejich přetížení.

V záložce též naleznete kontaktní adresy na učitele a pokyny pro vypracování úkolů. Na uvedených kontaktech jsem Vám samozřejmě k dispozici v případě jakýchkoliv nejasností.

Bc. Tomáš Grassinger

ČTVRTEK 12.3.2020:

Vážení žáci a rodiče, jakož i ostatní naši příznivci!

 S ohledem na šíření neznámého viru Covid-19 ("koronavirus") v Evropě vydala Vláda České republiky nařízení, kterým se od 11. března 2020 do odvolání uzavírají základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy na celém území našeho státu.

 Proto ani na Základní škole Chrast není od 11.3. možno pokračovat ve vyučování ve standardním režimu.

 Podle rozhodnutí Mimořádné pedagogické rady ze dne 12. března se vyučování přesouvá na elektronická média. Je nutné sledovat internetové stránky školy - www.skola-chrast.net na nichž škola uveřejňuje jednak sdělení o další organizaci vyučování, jednak informace pro konkrétní vzdělávání v jednotlivých předmětech. Aktualizace zde probíhá v neděli večer nebo podle situace.

 V průběhu následujícího víkendu budou materiály ke studiu v mých předmětech a požadavky na žáky v nich uveřejňovány i na těchto stránkách. Doufám, že i toto opatření přispěje k úspěšnému vzdělávání našich žáků.

 Děkuji jménem svým i jménem školy za Vaše pochopení pro tato opatření. Přeji hodně sil do následujících dní, rozum do hrsti a dobrou náladu.

Tomáš Grassinger